Jak barvy používat


Barvy na vlasy Colour by Nikola vlasova kosmetika skoleni pro kadernice
Vítejte na stránce, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět o používání barev značky Colour by Nikola. Jsem tu pro vás, abych vám nabídla své rady, tipy a informace, které hledáte, nebo se vám můžou hodit.

Společně se podíváme na způsoby, jak vašim vlasům dodat ještě větší krásu a lesk. Vítejte ve světě, kde barvy ožívají.

Důležitá informace než se rozhodnete pro barevné vlasy. Barvy na tmavé a neodbarvené vlasy nechytají, a aby byl výsledný odstín co nejhezčí, je potřeba vlasy zesvětlit (odbarvit, promelírovat, popřípadě nechat vymýt do nejsvětlejší barvy). 

Barevné vlasy mohou být opravdovou ozdobou. Aby však zůstaly krásné, zdravé a dobře upravené, je nutné jim věnovat zaslouženou péči. Níže naleznete několik důležitých tipů, jak o barevné vlasy pečovat, ale i co byste měli raději vynechat.

Na stránce naleznete:

 • Důležité informace než se rozhodnete mít barevné vlasy.
 • Doporučené postupy co dělat i nedělat, pokud už barvené vlasy máte a vliv vlasové kosmetiky na barvu vlasů.
 • Jak dlouho barvy vydrží.
 • Bílá báze White a další mícháni barev mezi sebou.
 • Co doporučuji při barvení vlasů.
 • Podrobný návod na barvení vlasů, doba působení, test citlivosti a další důležitá upozornění.
 • Odpovědi na časté otázky, které vás mohou zajímat. 

Barvy na vlasy Colour by Nikola vlasova kosmetika skoleni pro kadernice

Pro lepší představu o tom, jak barvy na vlasech vypadají, jsem pro vás připravila vzorník  - Jak vypadají barvy na vlasech.   

 

 

 

Doporučené postupy co dělat i nedělat a vliv vlasové kosmetiky na barvu vlasů.

 • Myjte své vlasy maximálně jednou až dvakrát týdně (ne moc horkou vodou). Tím zabráníte nadměrnému vymývání barvy. Snažte se umývat vlasy jen když je to opravdu nutné, a vždy používejte šampony určené pro daný typ vlasů a nezapomínejte na kondicionéry a masky. Kondicionér vlasy po umytí zavře (jejich povrch) a vlasy se lépe rozčesávají a netrhají se. Maska dodá vlasům potřebnou výživu. Projděte si produkty vlasové péče a najděte ty nejvhodnější přípravky pro vaše vlasy.

 

 • Hydratujte a vyživujte vlasy v celé délce. Hydratace a výživa vlasů je klíčová. Barevné vlasy vyžadují pravidelnou hydrataci a výživu, aby si zachovaly svou živost a lesk. Používejte šampony nejen podle typu vlasů ale i pokožky. Na mastící se vlasy (pokožku) používejte hydratační šampony. Na sušší vlasy i pokožku můžete použít i výživné e regenerující šampony (na barvené, suché vlasy), protože vlasy a pokožku nezatíží (nezamastí). Masky a kondicionéry, můžete použít jak hydratační, tak i regenerační a výživné, protože se neaplikují na pokožku a tím nedojde k rychlejšímu maštění.

 

 • Chraňte vlasy před velkým teplem - Vysoké teploty mohou barveným vlasům škodit. Při používání fénu, kulmy nebo žehličky na vlasy nezapomeňte na ochranný sprej proti teplu. Vlasy žehlete pouze občas a fénujte na střední teplotu. Pokud jí fén nemá, tak vlasy foukejte z přiměřené vzdálenosti a nepřepalujte je.

 

 • Sluníčko, moře, solárium a koupání v bazénu - UV záření barvu z vašich vlasů šisuje do světlejších odstínů. Při jemnějších a pastelovějších tónech barva může z vlasů vyblednout úplně. Když trávíte čas na slunci, použijte produkty s UV filtrem a určitě počítejte s tím, že v letním období bude barva světlat rychleji. K rychlejšímu vymývání barvy dojde i při koupání v moři a bazénu. Při návštěvě solária vlasy zabalte do turbanu.

   Pamatujte, že péče o barevné vlasy vyžaduje čas a pozornost, ale s těmito tipy můžete dosáhnout, aby vaše vlasy zůstaly dlouho krásné a zdravé.

   Vliv vlasové kosmetiky na stálost barvy je jednoznačný.

   Zatímco některým typům vlasů nevadí použití jakéhokoli šamponu a barva zůstává dlouho sytá a vymývá se postupně, jiné vlasy vyžadují speciální péči.

   Pro tyto vlasy je dobré použít profesionální kosmetiku s vyváženým pH a odpovídajícímu složení, díky čemuž je barva odolnější vůči vymývání, vlasy jsou vyživenější a doplňujete jim vše potřebné.

   Nalezení ideální vlasové kosmetiky, která bude vyhovovat právě vašim potřebám, nemusí být jednoduché. V mém e-shopu nejdete širokou škálu šamponů, které mnoho let používám v Salonu. Jsou efektivní, vyvážené a dlouhodobě ověřené.

   K těmto šamponům lze doplnit jakýkoliv kondicionér, který bude odpovídat vašemu typu vlasů. Můžete si tak sestavit péči která bude odpovídat vašim potřebám a zajistit tak nejen zdraví vašich vlasů, ale i dlouhotrvající a živou barvu. 

   Velký výběr vlasové kosmetiky najdete na e-shopu

   Jak dlouho barvy ve vlasech vydrží:

   Doba, po kterou barva ve vlasech zůstane, se liší od člověka k člověku, závisí na mnoha faktorech a výdrž barev je opravdu individuální.  

   • Důležitá je výchozí barva vlasů, to znamená: jak moc, nebo málo jsou odbarvené. Na dobře odbarvené vlasy barva chytí v tónu zvoleného odstínu. Pokud jsou odbarvené málo, barva zanechá ve vlasech pouze barevný nádech daného odstínu, nebo nechytí vůbec. Pokud jsou vlasy suché a poškozené, může to také výrazně ovlivnit, jak dlouho barva vydrží. Vlasy ve špatném stavu mají tendenci barvu držet hůře, což může znamenat, že se barva vymyje již po několika málo umytích.

   • Také záleží, jak často a jakým typem šamponu si vlasy myjete. Obecně se doporučuje umývat vlasy barvené pigmentovými barvami maximálně jednou až dvakrát týdně, aby barva vydržela co nejdéle.

   • Je také důležité zvolit správný šampon, protože některé produkty mohou barvu z vlasů vymývat rychleji než jiné. Ačkoliv neexistuje šampon, který by barvu nevymýval vůbec, na trhu je široká nabídka produktů, které jsou na barvené vlasy šetrnější. Po umytí je také velmi důležité použití kondicionéru, který pomáhá uzavřít vlas a zabraňuje dalšímu vymývání barvy.

   • Barva ve vlasech vydrží různě dlouho také v závislosti na zvoleném odstínu. Pastelové a jemné tóny obvykle vyblednou rychleji, někdy již po dvou až čtyřech umytích. Například Sun Kiss, Frozen Iris, Neon Lime.
   • Sytější odstíny, vydrží výrazně déle (například Lilac, Candy Violet, Romantic Purple). A velmi syté odstíny, jako jsou Hot Pink, Ocean Blue, Magenta, Emerald, Arctic Blue, mohou být dokonce tak stálé, že je těžké je z vlasů úplně odstranit. Vydrží i několik měsíců a někdy zůstávají ve vlasech v pastelové podobě trvale a nejdou vymýt.

   • Barvy lze navzájem kombinovat a míchat, což vám dává příležitost experimentovat a vytvářet originální barevné kombinace podle vašich vlastních představ.

   • Opakované barvení může také pomoci zvýšit intenzitu a trvanlivost barvy, protože vlasy se pigmentem postupně více nasycují. Je však důležité si uvědomit, že co vyhovuje jedné osobě, nemusí nutně vyhovovat druhé, a tak je nejlepší najít rutinu péče o barvené vlasy, která bude vyhovovat právě vám.  

   Důležitá informace než se rozhodnete pro barevné vlasy. Barvy na tmavé vlasy nechytají, a aby byl výsledný odstín co nejhezčí, je potřeba vlasy zesvětlit (odbarvit, promelírovat, popřípadě nechat vymýt do nejsvětlejší barvy). 

   Barevné vlasy mohou být opravdovou ozdobou. Aby však zůstaly krásné, zdravé a dobře upravené, je nutné jim věnovat zaslouženou péči. Níže naleznete několik důležitých tipů, jak o barevné vlasy pečovat, ale i co byste měli raději vynechat.

   Barvy na vlasy Colour by Nikola vlasova kosmetika skoleni pro kadernice

    Barvy můžete míchat libovolně a je jen na vás, jaký odstín bude ten váš.

   Je důležité vědět, že bílá báze označená jako White není samostatným barevným odstínem, ale základem pro vytváření jemných a pastelových odstínů. Není to bílá barva na vlasy a vlasy nebudou bílé, pokud si na ně White nanesete.  

   Poměr míchání a zesvětlování sytějších pigmentů do světlejších záleží jen na Vás. Větším základem White a  přidáním menšího dílu sytého odstínu, získáte pastelovější odstín.

   Pastelové odstíny už White základ mají, proto s další zesvětlením a přidáváním White postupujte opatrně. Pigment by mohl být velmi jemný a světlý, což může vést k nedostatečnému, nebo žádnému obarvení vlasů.

     

   Barvy na vlasy Colour by Nikola vlasova kosmetika misky stetce skoleni pro kaderniceCo doporučuji při barvení vlasů:

   Nejkvalitnější pigmenty a krémová konzistence, zaručí rovnoměrné rozetření a probarvení celé délky vlasu. A proto se barvy mohou nanášet na vlhké vlasy a tím je i zaručena menší spotřeba.


   Nezapomeňte si připravit ochranné rukavice, starší oblečení, které může být znečištěno, starý ručník, misky a štětce pro aplikaci. 
   A také nezapomeňte na kreativní náladu, at' je výsledek co nejblíž vaší představě.


   Návod na barvení vlasů
   :

   Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte barvu na vlasy, které byly předem umyty šamponem (bez kondicionéru) a jemně vysušeny ručníkem tak, aby zůstaly vlhké a nekapala z nich voda.

   Pokud jsou vlasy odbarvené, nebo je předchozí barva vymytá, hodně světlá a vyšisovaná, postupujte následovně:

   Než začnete s barvením, proveďte test citlivosti podle návodu uvedeného níže.

     • Vlasy umyjte šamponem, nepoužívejte kondicionér (vlas se neuzavře a lépe se obarví), dobře opláchněte a prosušte ručníkem.
     • Barvu rozmíchejte v plastové misce a potom nanášejte pomocí štětce (nebo jen prstama) na požadovanou část vlhkých vlasů.
     • Barvu nanášejte rovnoměrně v přiměřeném množství, aby jste zabarvili vždy danou část vlasů. 
     • Při barvení vždy používejte ochranné rukavice.
     • Aby barva nezabarvila pokožku obličeje a uši, aplikujte na tyto oblasti před barvením ochranný krém nebo vazelínu. Dejte pozor na to, aby se tento ochranný krém nedostal do vlasů, barva by na tato mastná místa nechytila.

    

   Pokud vlasy odbarvujete:

   Po použití zesvětlovače, odbarvovače vlasy důkladně umyjte šamponem, opět bez použití kondicionéru.. Poté pokračujte podle předchozích kroků pro aplikaci nové barvy.

     

   Colour by Nikola barvy na vlasy vlasova kosmetika kadernictvi skoleniDoba působení: 

     • Barva působí 30 minut, ale prodloužení doby působení barvy nad tento časový limit není škodlivé.
     • Po uplynutí doby působení vlasy pečlivě opláchněte vlažnou vodou bez použití šamponu a aplikujte kondicionér, nebo vybranou masku na vlasy a následně také opláchněte.
     • Vlasy poté jemně vysušte ručníkem a upravte je podle vašich zvyklostí.
       
       

   Důležitá upozornění:

     • Před použitím barev si proveďte test citlivosti - viz níže na stránce.
     • Do barvy nepřidávejte peroxid a nemíchejte s permanentními barvami. Barva v tubě je určena přímo k aplikaci.
     • Zabraňte vniknutí barvy do očí. Při zasažení očí ihned vypláchněte vodou. 
     • Barva není určena k barvení řas a obočí.
     • Barva se z vlasů nemusí vymýt a může v nich zůstat v různé intenzitě velmi dlouhou dobu. To znamená i několik měsíců a následné odstranění pigmentu může být velmi náročné, nebo nemusí jít odstranit vůbec.
     • Uchovejte mimo dosah dětí.
     • Barvy mohou dočasně obarvit pokožku.
     • Výsledný odstín barvy záleží na výchozí barvě vlasů, jejich struktuře a kvalitě vlasů.
     • Časté mytí vlasů, koupání v moři, v bazénu, pobyt na sluníčku a v soláriu mohou způsobit vyblednutí barvy.
     • Pro dosažení optimálního výsledku je nutné, aby byly vlasy předem zesvětlené nebo odbarvené. Barva na tmavé vlasy nechytá.

    

   Test citlivosti:

     • Aplikujte malé množství barvy na pokožku ruky nebo za uchem, kde je pokožka zvláště citlivá.
     • Pozorně sledujte, zda se neobjeví zarudnutí, svědění, štípání či pocit pálení.
     • Po uplynutí 30 minut barvu opláchněte čistou vodou.
     • Pokud do 24 hodin od testu nedojde k žádné negativní a nežádoucí reakci na pokožce, barvu můžete použít a vlasy nabarvit.
     • V případě, že zaznamenáte jakékoliv nepříjemné symptomy jako je svědění, pálení, zarudnutí, vlasy nebarvěte, mohlo dojít k alergické reakci.
     • Také se vyhněte barvení vlasů, pokud je vaše pokožka hlavy podrážděná či poškozená. 

    

   Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi: 

    

   Jaký typ barev jsou barvy Colour by Nikola?

   Barvy  jsou založeny na technologii přímých pigmentů, což znamená, že:

     • Nedochází k odbarvení a jakémukoliv zesvětlení vlasů, jako u klasických chemických barev na vlasy.
     • Neobsahují peroxid ani amoniak, což znamená, že jsou šetrnější k vlasům i pokožce hlavy.
     • Jsou ihned připraveny k použití, což uživatelům umožňuje snadné a rychlé barvení v pohodlí domova.

   Tyto barvy patří do kategorie semi-permanentních barev, což znamená, že jejich účinek je dočasný. Barva se postupně vymývá, obvykle během několika měsíců, v závislosti na četnosti mytí vlasů a použitých vlasových produktech.

    

   Chytají barvy na tmavé vlasy?


   Barvy se na tmavé vlasy nechytají, vlasy je potřeba před aplikací barev odbarvit, zesvětlit, promelírovat (popřípadě nechat zesvětlené vlasy vymýt od předchozího barvení). 

    

   Ničí pigmentové „gelové“ barvy vlasy?

   Použití pigmentových „gelovýc“ barev na vlasy není škodlivé a vlasy tak neničí. Jedná se o barevný pigment, který je součástí krémového přípravku (bez peroxidu) a tak vlasy nepoškozuje. Poškození vlasů může způsobit spíše nešetrné odbarvování, které s použitím barevných pigmentů nesouvisí. Pokud je odbarvení provedeno správně a šetrně, můžete se těšit na krásné a živé barvy ve vašich vlasech. Pro zachování kvality vlasů po barvení je doporučeno používat odpovídající vlasovou kosmetikou, která bude o vlasy pečovat a dodávat jim potřebnou hydrataci a výživu.

    

   Potřebuji k míchání barev peroxid, nebo jinou "chemii"?

   Nepotřebujete, barvy se nesmí míchat s žádným peroxidem, není potřeba cokoliv do barev dodávat. Barvy jsou připravené k okamžitému barvení 

    

   Nanáší se barva na suché, nebo na mokré vlasy?

   Barva obsahuje velmi kvalitní pigmenty a nanáší se na vlasy umyté šamponem a prosušené ručníkem. Barva se na vlhkých vlasech lépe roztírá a je i menší spotřeba.  

   Chytá modrá do zelena?
   Pokud použijete modrou barvu na žlutý podklad, výsledek může být zelený, nebo může být výsledný odstín se zeleným nádechem. Abychom předešli těmto nechtěným odstínům, můžete situaci vyřešit přidáním fialové, která tyto odstíny neutralizuje.
     

   Může mi barva na vlasech chytit flekatě?
   Ano, pokud jsou vlasy odbarvené nerovnoměrně, popřípadě je v délkách vlasů v různých odstínech vymytá předchozí barva, tak následné probarvení může vyjít nerovnoměrné.

   Pokud se barva nenatře rovnoměrně a v dostatečném množství, tak i v tomto případě mohou být na vlasech flekaté partie.  

   Poteče mi barva z vlasů v bazénu, na koupališti nebo v moři?
   Barva z vašich vlasů v bazénu, na koupališti, nebo v moři sice přímo nepoteče, ale mějte na paměti, že se bude z vlasů postupně a rychleji vymývat.

    

   Vymyjí se barvy zpátky do odstínu který jsem měla před obarvením a pokud ne, co s tím?


   Vymývání barvy je zcela individuální. Záleží jak na odstínu barvy, tak i na počtu obarvení.

   Obecně platí, že čím je barva intenzivnější a sytější, tím je proces odstranění barvy náročnější a může trvat déle.

   V některých případech může barva zůstat ve vlasech trvale. A to bud'v pastelovějším a lehkém odlesku původní barvy, nebo i výrazně sytější. 

   Světlejší a pastelovější odstíny vydrží pouze pár umytí a vymyjí se.

    

   Pokud se barva z vlasů do odstínu před obarvením nevymyla, existuje několik metod, které mohou situaci zlepšit:

     • Použití čistícího šamponu může pomoci odstranit část nežádoucích pigmentů. Avšak je důležité mít na paměti, že šampon nemusí odstranit všechny pigmenty a jeho časté používání může vést k vysušení vlasů a jejich lámání.

     • Lehká melírovací nebo vymývací lázeň může být další možností. Přesto ani tato metoda nemusí v některých případech zaručit úplné odstranění barvy nebo odstínu z vlasů. Je také potřeba zvážit kvalitu vlasů, jestli další jemné zesvětlení vydrží.

     • Profesionální tonery mohou pomoci přiblížit barvu vlasů k požadovanému odstínu. Tyto produkty jsou obvykle vhodné pro jemné doladění barvy. I zde záleží jestli je změna reálná nebo ne.

   Je potřeba také počítat s tím, že barva ve vlasech může zůstat a nepůjde vymýt.

     

   Co dělat, když se barva vymývá z vlasů rychleji.


   Je několik faktorů, které se vzájemně prolínají. První odbarvení a nabarvení se vymývá rychleji. Zejména, pokud se odbarvují tmavé barvy ve vlasech,(hlavně tmavě nabarvené).

   Záleží také na kvalitě vlasů. Rovné a ne tak často odbarvované vlasy se nevymývají tak rychle, jako vlasy sušší, vlnitější (kudrnaté) a častokrát odbarvené.

   Jak již bylo zmíněno, vymývání barvy závisí na správné péči, kterou jim poskytnete. Pokud si nejste jisti, jakou vlasovou kosmetiku zvolit, ráda vám pomohu najít ty nejlepší produkty přímo pro vaše vlasy.

    

   Má žehlení, vlnění  a časté foukání vlasů vliv na barvu?
   Ano, opakované žehlení, vlnění a časté foukání vlasů mohou ovlivnit jejich barvu. Pigment vlasů se může při těchto úpravách postupně zesvětlovat. A doporučuji používat ochranná séra do vlasů.

    

   Může mi barva ušpinit povlečení, ručník, prádlo nebo pokožku?
   Ano, pigmenty mohou dočasně zanechat barevný pigment na látkách. Většinou jde vše postupně vyprat. Některé odstíny mohou při sahání do vlasů ještě obarvit prsty, nebo nechat barevný odstín na nehtech.

    

    
   Nahoru